Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chyby této vlády ukazují, kam patří

25. 1. 2012

 


Mocipáni z TOP09 Schwarzenberg a Kalousek

      Už déle než rok vládne naší zničené České republice krajně pravicová a protilidová vláda Petra Nečase (ODS). Vláda je, jak všichni víme, složená ze tří zajímavých stran. Nejsilnější strana ve vládě je známá fašizoidní a zločinná ODS, která zdevastovala české hospodářství a rozkradla státní majetek během 90. let. Další vládní stranou je nová (se známými lidmi) pravicově extremistická strana, vedená „stařičkým mocnářem“ Karlem Schwarzenbergem, a poslední vládní stranou jsou mafiánské Věci veřejné, které se otevřeně přiznávají ke službám domácí buržoazie. Těžko říct, která z těchto tří stran je nejvíce zodpovědná za to, že tato vláda déle než rok navrhuje šílené reformy, které mají za cíl bohaté udělat bohatšími, chudé chudšími a komunisty udělat zločinnějšími. V této věci jsou všechny tři strany zajedno. Vláda otevřeně stojí proti zájmům České republiky a naprosté většiny českých občanů. Vláda velmi ostře kritizuje dřívější socialismus, který nazývá totalitou. A považuje se vláda za demokratickou, když má nyní podporu asi 20% české veřejnosti? 
      Netrvalo dlouho a všechny tři pravicové strany ukázaly, co je skutečným cílem jejich zločinné činnosti. Odstranit poslední sociální zákony a zničit tak poslední sociální zákony. Reformy vlády jsou asociální, protilidové a pro drtivou většinu české společnosti nepřijatelné. To si lidé uvědomili už za pár měsíců od sestavení vlády a vyšli do ulic. Státní zaměstnanci a odbory proti vládě již několikrát stávkovali a demonstrovali. Začínají se budit i studenti, kteří si uvědomili nebezpečí „Dobešova strašáka“ v podobě školného, které by zamezilo chudším studentům, ač nadaným, studovat. Vláda se však neprezentuje jen sprostými reformami a „honem na komunisty“, ale i závažnými aférami. Nejdříve kauza ohledně nákupu vojenských strojů od společnosti ProMoPro. Jednou z hlavních postav této kauzy byl fanoušek bratří Mašínů a ministr obrany Alexandr Vondra (ODS). Ten už svoji nenávist k míru, k pokroku a k českým pracujícím vyjádřil při působení ve vládě Miroslava Topolánka, když se stále snažil o postavení amerických vojenských základen v ČR. Tato kauza vyšuměla (Alexandr Vondra zůstal pohodlně sedět na své židli) a objevila se další kauza, která se týkala Věcí veřejných. Záhadná a mladá poslankyně Kristýna Kočí začala brojit proti „Napoleonovi po česku“ Vítu Bártovi, který ještě před svým vstupem do vlády patřil k velkým českým podnikatelům. A v současnosti se ve vládě rozhořel spor ohledně úředníka ministerstva školství Ladislava Bátory. Ladislav Bátora otevřeně zastává sexistické a pravicově extremistické názory a přesto má jednu z klíčových pozic na ministerstvu školství. Ministr školství Josef Dobeš (VV) ho přes všechny Bátorovy skandály hájí před vedením vlády. 
      Rozhořel se spor mezi „starým knížetem“ Karlem Schwarzenbergem a „fašistou v saku“ Ladislavem Bátorou. Samozřejmě nemůžeme být naivní. TOP09 rozhodně nekritizuje Bátoru kvůli pravicově extremistickým názorům. Vždyť sama TOP09 nemá k pravicovému extremismu se svými finančními a sociálními reformami daleko. Rozhodně má pro spor s Bátorou své důvody, které však veřejnost nesmí vědět. Kdo je však trochu bystrý, musel si všimnout, že zatím ve všech kauzách, které vládu provázejí, byl nevýraznou osobností samotný nejvyšší představitel vlády Petr Nečas. Tato nejvýše postavená osoba ve vládě se do kauz moc neangažuje a „aby se neřeklo“, někdy jen něco řekne, ale stejně Nečasova stanoviska příliš neovlivňují kauzy a hádky ve vládě. 
      Zkrátka, vláda, jež nám už přes rok vládne, je vládou, kterou můžeme charakterizovat pouze vším negativním. Agresivním a primitivním antikomunismem, protilidovými reformami a intenzivními kauzami. Vláda Petra Nečase pracujícím přináší jen další bídu a utrpení. Sama vláda však svou neschopností, asociální politikou, ukazuje, kam všichni její členové patří. Myslím si, že místo pozic ve vládě by Nečas, Schwarzenberg, Kalousek, Dobeš, Drábek a další měli být někde pod dohledem normálních lidí. Naše vláda trochu připomíná obraz toho, co by se stalo, kdyby zvířata utekla ze ZOO a chodila by vedle lidí pražskými ulicemi.

PKR

 

převzato z www.komsomol.tym.cz