Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komsomolci v Čelákovicích jasně vyjádřili, že teroristická vražda nevinného je zločin

25. 1. 2012

 Přidáno ve středu 5. 10. 2011


Pietní shromáždění v Čelákovicích Podobizna zavražděného strážmistra Honzátka

      28. září 2011 se v Čelákovicích, městě to v Polabské nížině, konal pietní akt k výročí 60. let od zavraždění štábního strážmistra Jaroslava Honzátka, který byl zavražděn teroristickou skupinou bratří Mašínů (kteří na rozdíl od svého otce nebojovali za svobodu, ale proti svobodě, jak při svém loupežném úprku na Západ, tak později proti Vietnamu ukázali). Sraz byl v 9:30 na vlakovém nádraží v Čelákovicích, kam jsme se sjeli nejčastěji z Prahy, středních Čech, ale i z Vysočiny, Brna či východních Čech. Průvod relativně mohutný (dle názoru pořadatelů až mimořádný, dle režimních novinek přes stovku, dle mého názoru mezi 200 a 250 účastníky i s místními) se vydal krátkou cestu od nádraží k dnešní prodejně elektro, dříve strážnici Sboru národní bezpečnosti (která byla po útoku brzo zrušena a byla zde umístěna pamětní deska, po Sametovém převratu odstraněná). 
      Pietní akt započal československou hymnou (kapitalismus ani Klaus s Mečiarem nás nerozdělili), jíž salutovali okolní policisté, což potvrzuje, že všichni nejsou jako ti, co rozhánějí protifašistické a protirežimní blokace a demonstrace. Byly položeny květiny a svíčky. Projevy započal František Kovanda, historik z Klubu společenských věd. Upozornil na překrucování historie, nejen v případu bratří Mašínů, a používání k útokům na poctivé komunisty. Zajímavou informací bylo, že Jaroslav Honzátko, který podle vrahů byl "zločinný komunista", složil přísahu SNB v roce 1945 a v roce 1948 - v obou případech byl prezidentem Beneš, tedy všichni, co mu přísahali věrnost, byli zločinní komunisté - to je logikou SdP. 
      Po projevu Fr. Kovandy následoval projev s. místopředsedy KSČM Stanislava Grospiče, který upozornil, že elitáře (tj. vládnoucí třídu), pokud jsou schopni podobného vyzdvihování takových zrůdností, jako byl čin Ctirada Mašína, vede tato politika k fašistické diktatuře a absolutnímu morálnímu odpadu a rozkradu (což mohu potvrdit, když jsem pořizoval snímky pietního aktu, projela po dané ulici míchačka, kde měl řidič v kabině vyvěšenou vlajku Konfederace - vlajku rasistického Jihu - a orlici velmi podobnou té nacistické. Na internetu jsem viděl, že i Klausova hlásná trouba Hájek si ji vyvěšuje na chatě. Nu, zajímavé.)

Pietní shromáždění v Čelákovicích Projev poslance s. Stanislava Grospiče

      Po projevu s. Grospiče promluvil Stanislav Huml (mimo nich zde byli z poslanců i s. Marta Semelová a Jan Klán - který je známý tím, že nejspíš chápe marxismus lépe než Vladimír Iljič Lenin, také svou fialovou košilí nejspíš podpořil nervovou soustavu svého oblíbence Kalouska, aby vydržela). Stanislav Huml přednesl pro něj klasický projev, lítost nad tím, že jeho bývalý předseda strany Radek John uznal Mašíny a zúčastnil se pohřbu vraha Paumera (což je pěkné, ale já bych být ním, dřív než někam kandiduji, tak si spočítám, za koho toto hnutí bojuje a pochopím, že marketingový manažerský projekt vlastněný bezpečnostní agenturou ABL skutečně to s bojem proti korupci myslí vážně leda do volebních uren buržoazních voleb) a připomněl, že i on sloužil (u dopraváků) a "honil loupežníky", a i on mohl být na Honzátkově místě. Neodpustil si připomínku (vida rudý prapor s prvním dělnickým presidentem ČSR), že "ani Stalina a Gottwalda neuznává" (k čemuž ho nikdo nenutil; dle mého názoru je to populismus, protože osvoboditel od fašismu a někdo kdo dokázal, že ve velmi těžké době SSSR přežil, s. Stalin, jednou určité rehabilitace mezi lidem znovu dosáhne), načež jedna soudružka k nám přistoupila a chtěla prapor s Klémou podržet jako symbol, že ona si ho váží! 
      Po poslanci Humlovi vystoupil s. Kříž, bývalý policista, který předvedl dle mého názoru velmi zajímavý objev, předal OV KSČM v Čelákovicích fotodokumentaci případu zrůdné vraždy J. Honzátka, kterou zachránil před skartací (že by se ÚSTR choval totalitně, no já nemůžu uvěřit ...).Tím skončila oficiální část a část z účastníků se vydala do nedaleké vesnice Zápy, kde má strážmistr Honzátko hrob. My, kteří dopravním prostředkem nedisponujeme, jsme se vydali do nedaleké hospůdky, kde jsme prodiskutovávali různé politické záležitosti (např. proč média v první zprávě uveřejnila ukázky bulharských fašistů útočících na Romy, ale neukážou chilské studenty pod vedením půvabné Camily Valejo - až statisíce protestujících - nebo proč o masivních protestech lidu na Wall Streetu režimní média skoro neinformují - kde 50 000 obyvatel protestuje proti zvůli velkokapitalistů a proti chudobě a kapitalismu). 
      V odpoledních hodinách jsme se rozjeli domů. Myslím, že jsme památku Jaroslava Honzátka uctili pěkně. 
      Čest jeho památce!

Josef Dastan

Viz též www.komsomol.tym.cz