Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odpověď dorostenci z ODS

25. 1. 2012

 


Myslím, proto jsem v SMKČ

      Drahý a nenávistný modrý občane!
      Před několika dny jsem se dozvěděl od svých přátel a soudruhů, že jsem byl „zpopularizován" či jinak zmíněn ve vašem článku na blogu (http://danielpospisil.blog.idnes.cz/c/203211/Proc-merime-extremismus-dvojim-metrem.html). Slušností by bylo to dotyčné osobě oznámit, že je jí vypůjčena fotka z webu či sociální sítě, aby mohla reagovat. Chápu, že v Modrém týmu (věrných to oddílech dnešního utlačovatelského a fašizujícího režimu, kde si mládežníci infantilně hrají na vojáčky s maketami zbraní) vás tohle neučí, ale přesto by i v ODSS mohla ta lidská slušnost projevit. 
      To by bylo jen tak na úvod, nyní k vašemu článku, na který mám reagovat, jak jsem se na jisté sociální síti dozvěděl. 
      První věta („Jsem demokraticky smýšlející člověk, který je proti všem projevům extremismu.“) je pěkná, ale v případě člena ODSS spíše k smíchu či k pláči. Demokratický? A v čem přesně? Uznáváte vládu lidu? Svobodu názoru, projevu a pohybu? To skutečně pravice respektuje? Kdybyste uznávali vládu lidu, proč neodejdete z funkcí, když s vládou a režimem drtivá většina populace nesouhlasí? 48 000 občanů na Václaváku či masivní stávka dopravních odborů proti systému a vládě - zákonodárci vládnoucí třídy je označí za lůzu a poslanec, který je schopen si koupit titul, na který jiní poctivě 5 let dřou či na studium ani nemají peníze, tento člověk volá represivní složky na rozhánění? Co je na tom demokratické? Na rozdíl od dnešní diktatury KSČ pochopila, že je s ní řada lidí nespokojena a dobrovolně odešla. Lidé navíc nebyli proti socialismu jako systému, ale proti určitým nekomunistickým kariéristům, ti po Slavném převratu uprchli do ODSS či jiných rádoby demokratických stran. Zajímalo by mne, kolik lidí by dnes, kdyby věděli, jaké odpornosti a destrukce všeho druhu se po jejich demonstracích stanou, šlo demonstrovat a zvonit klíči znovu. 
      O tom, kdo je extremista a kdo ne, vy nerozhodujete, já také ne, ale považovat buď komunisty či anarchisty (znám dost anarchistů, kteří sice teoreticko-politicky nic nečetli, ale mají anarchismus jako určitý styl a ti se opravdu k R. Jochovi či V. Klausovi přirovnat nedají) za extremisty je vtipné. Já nedělím názory na extremistické a neextremistické, já je dělím na levicové a pravicové. Na pokrokové a zpátečnické, na buržoazní a proletářské (buržoazie - vládnoucí třída v kapitalismu, učivo 2. ročníku čtyřletého gymnázia). Kdybych je měl dělit na extremistické a neextremistické, rozhodně byste do druhé skupiny nepatřil, jelikož podpora ultrakonzervativní politiky, napadání levice a občasné rasistické názory pro mne do škatulky neextremistické nepatří. Fašistické praktiky ODSS a propojení s nenávistnými a xenofobními skupinami, to má k opravdovému extremismu velmi blízko. Nebo jsou snad pánové Joch, Bátora a Hájek hodní vlastenci a pečliví křesťané? Takže výlevy typické k dnešní době: „Jsem proti komunismu a nacismu", což má koneckonců i DSSS ve stanovách (jaké překvapení!) nejsou ničím zvláštní. 
      K městu posetému plakáty - svoboda názorů, to je snad demokracie? Jestli jsou propagandistické, to ať posoudí dějiny. Vámi vyfocená samolepka, která říká, že SMKČ je za bezplatné školství, propagandistická není, jelikož po Vítězném únoru opravdu školství pro všechny, kvalitní a na světově vysoké úrovni bylo. Příkladem budiž, že v daném městě na Vysočině , které díky za socialismu vybudované Jaderné elektrárně Dukovany zvětšilo počet obyvatel o 15 000, bylo postaveno 5 z 7 základních škol dnes fungujících (ZDŠ Gustava Klimenta/Bartuškova, ZŠ Sokolovská/Týnská, ZŠ Náměstí Osvobození/Horka-Domky, ZŠ kpt. Jaroše, ZŠ Gagarinova/Benešova) a další dvě dnes již fungující k jinému účelu (ZŠ Okružní a ZŠ Kurta Konrada/Kubišova). ZŠ Masarykova/Hanělova byla vybudována za 1. buržoazní republiky a ZŠ Na kopcích je jedinou školou vybudovanou za restaurace kapitalismu. Z 8 funkčních středních škol byly vybudovány za socialismu 4, a to stavební, průmyslová, řemesel a zemědělská. Za období kapitalismu pouze 1 soukromá škola - Vostrý, kde navíc nemusela být nová budova, jelikož byla převzatá od autoškoly vybudované Svazarmem. Proto nevidím důvod, proč by neměly být propagační plakáty s bezplatným školstvím. Na rozdíl od novodobého kapitalismu se za socialismu investovalo do vzdělání obyvatelstva mnohem více finančních prostředků. Potvrzením toho jsou tabulky, kde se vědomosti českých žáků rok od roku propadají. Takže myslím, že "Vzdělání není zboží!" je na rozdíl od "Modrá šance pro všechny" nebo "Řešení místo strašení" velmi pravdivé. 
      Skutečný program ODSJe zajímavé, že jste zděšen z našeho programu. Pochybuji při dnešní znalosti marxistické filozofie či ekonomie u modrých ptáků, že jste některé slovo pochopil. Já kdybych měl být zděšen z každé věty některého ze zkorumpovaných grázlů či škrtalů, kteří svými plány z nás udělají kolonii, jelikož utlumí zbytky průmyslu, myslím, že bych celé dny nic jiného nedělal. 
      Kdo je největší zrůda? Ten, kdo dokázal nejzaostalejší zemi Evropy proměnit v druhou největší ekonomiku světa a svou ocelovou vůlí dokázal tuto zemi udržet ve válce s fašismem, dokonalou to formou kapitalismu, a tento směr ve východní Evropě na 45 let zadupat pod zem, nebo vámi uznávaný premiér Velké Británie, který způsobil v Indii v roce 1943 hladomor vybombardováním zemědělské půdy, načež zemřelo cca 3,5 milionu Indů, či politikou oddalování Druhé fronty způsobil, že SSSR musel až do roku 1945 nést hlavní břímě konfliktu (8 z 10 vojáků Wehrmachtu padlo na Východní frontě) či s velkým vojenským umem vedl 200 000 vojáků za 1. světové války na smrt v nesmyslné bitvě u Galipoli a inicioval vojenskou intervenci proti revolučnímu Rusku. Nebyl to Stalin, kdo ke konci války pomýšlel na spojení se zbytky fašistů a společnému boji proti bolševismu. Byl to Winston Churchill. Či president USA, který se zasloužil o novou vlnu zbrojení, podporu Usámy bin Ládina v boji proti vojákům Sovětské armády a armády Afghánské demokratické republiky, invazi a okupaci ostrova Grenada 1984 a aférou Írán- Contras , kde USA dodávaly zbraně jak Iráku (Saddám Husajn, jaké překvapení!), tak tajně Íránu (biologické a chemické zbraně, v bratrovražedné válce zemřely miliony občanů obou zemí). Pro kus území. A tyto krvavé peníze poté dávaly povstalcům v Nicaragui (Contras), kteří v roce 1989 svrhli vládu Sandinovců (FSLN – Fronté Sandinista Liberacion Nacional - Sandinistická fronta národního osvobození). 
      Či jiné praktiky známé pouze z politiky fašistické Itálie a nacistického Německa. Je zajímavé, že fanatický konzervativec a nacionalista A. B. Breiwig si vzal Churchilla a citoval V. Klause, jaká to náhoda... 
      Co je na vlajkách se srpem a kladivem propagandistického? Víte, co znamená slůvko propaganda? Mně třeba modrá straka okrádačka připomíná celkem dost říšskou orlici, jedna je modrá a druhá černá, jediný rozdíl je ta barva. 
      Adolf HitlerKomunistický režim má na svědomí víc životů jak nacistický? A dokonce prokazatelně? Jednou 6, poté 20, poté 60, nakonec 100 miliónů! Už Adolf Hitler tvrdil v Mein Kamfu, že zrůdný "židobolševismus" zabil již 30 miliónů vlastních lidí - to psal v roce 1926. Poté to samé tvrdil o Stalinovi. A. B. Breiwig, který to měl z podobně prokazatelných zdrojů jako máte vy, dokonce tvrdil cifru 100 miliónů mrtvých a Islám dokonce 300 milionů. Jednak je to demografická absolutní hovadina a druhak, fašisty během 2. světové války porazil kdo? Naklonovaní sovětští vojáci? 
      Antikomunistická demagogie se léty nezměnila, jenom se stala ještě pochybnější. Argumenty nacistů z 30. a 40. let používají dnešní modří a ještě se tváří jako odborně znalí. V KLDR a ČLR jste byl, že tak dobře víte, co se tam děje? Americký imperialismus (imperialismus - snaha podrobit si slabší národy a vytvořit impérium soukromých firem - korporací, učivo 2. ročníku gymnázia) vraždí kvůli výdělku z heroinu v Afghánistánu, kvůli ropě v Iráku a Libyi, v těchto válkách zemřel 1 milion vojáků a civilistů, NATO bombarduje v bezletové zóně malé děti a zasahuje do záležitostí jiných zemí. V koncentračním táboře Guantánamo a i v jiných mučírnách CIA jsou bestiálním způsobem mučeni podezřelí z údajného terorismu, to ani nemluvím o problémech Afriky, kde jsou základní lidská práva pouhou komoditou na trhu a lidé zde vyrábějí hodnoty, díky kterým se umírající kapitalismus drží nad vodou. 
      Pravá tvář Václava HavlaPo sametovém převratu nebyla KSČ zakázána proč asi? Protože to nikdo nechtěl. KSČ odešla dobrovolně. Když jste tak zběhlý v sjezdech KSČ, doporučuji si přečíst projev velkého vůdce Sametu V. Havla před jeho zvolením prezidentem ČSSR 16. 12. 1989, kde není ani slovo o kapitalismu a ani slovo proti socialistickému ekonomickému režimu. 
      Vaše demokratické zákony, pokud by opravdu dodržovaly, sedí celá ODSS ve vězení, a nejen tato partaj. Náboženská nenávist vůči muslimům (nejen ultrapravicová ODSS, ale i další vůdce Sametu, Zeman) či rasová nenávist, kdy starosta Nového Bydžova za ODS svalil vinu za pochod DSSS na Romy a přímo pochod podpořil, kandidát ODS v Moravskoslezkém kraji (bývalý to kraj horníků) šíří rasistické komentáře na sociálních sítích, starosta za vaše fialové soukmenovce z Kmětiněvsi či guru Topolánek a jeho komentáře k židovskému původu předsedy vlády Fischera… 
      Ani vy nejste jiný, jednou jsem zahlédl jakýsi rasistický komentář k pracovitosti romského etnika (oni aspoň manuálně pracují, ještě s chudáky Ukrajinci a Mongoly, přestože je systém vykopnul na samé dno - já silně pochybuji , že jste někdy držel v roce krumpáč či lopatu nebo pracoval na stavbě!). Romové jsou možná chudí, ale nejsou to pokrytci, co kvákají o pracovitosti a přitom znají pouze večírky Modrého týmu pro elitu lidstva. 
      Jaký je rozdíl mezi rasistou s modrým a s černým ptákem? Ptám se já. 
      I já jsem se bavil s lidmi, kteří socialismus zažili (když neznáte celkem základní pojmy z sociologie a politologie, jako je rozdíl mezi socialismem a komunismem jako dvou rozdílných socioekonomických systémů, proč lezete do politiky?), je zajímavé, že jak v roce 1989, tak v roce 2011 je většina, které bylo za socialismu dobře či přinejmenším lépe než nyní. Proč asi? Být vámi, zeptal bych se mých bývalých soudruhů z komunistického hnutí P. Nečase (agilní člen SSM), kandidáta členství KSČ V. Klause a člena KSČ J. Štětiny. 
      Znáte proces s Miladou Horákovou? Za co byla odsouzena? Za kritiku KSČ? Ne, za pokus o protikomunistický puč, který by v dané situaci rozpoutal III. světovou válku. Poprava manželů Rosenbergových za údajnou špionáž pro SSSR či perzekuce Voskovce, Paula Robesona a Charlieho Chaplina (pozor, další nebezpečný komunista!) v USA připomínající Německo po roce 1933, zajímavé to studium... 
      To, že otec nemohl studovat, je věc nepěkná, ale v dnešní době se na vysoké školy lidé nedostanou buď z finančních důvodů či posudku se značkou komunista. Za socialismu aspoň ten vysokoškolák či prostý číšník dostal práci, byt a stravu, dnes dostane leda pořadové číslo na pracáku. Socialismus dělal z uklízečů profesory, kapitalismus dělá z profesorů uklízeče. 
      Věta: „Vím, co se děje v KLDR a Číně", má stejnou validitu jako to, že v Blesku nemají fotomontáže. Usáma bin Ládin zemřel jedné noci v Pákistánu, ale jeho tělo už nikdo nikdy nenajde, protože ho sežral nejspíš plejtvák obrovský, a mrakodrapy padají dolů rychlostí volného pádu, kdy ocel se taví při 970 stupních Celsia a pasák koz z afghánské jeskyně umí pilotovat dopravní letadlo. 
      S poslední větou souhlasím, nedovolme, aby kapitalismus se v smrtelných křečích převtělil v fašismus a lidstvo muselo žít v bídě, hladu a finančním otroctví jako v 19. a 20. století. Mimochodem, jak svůj antifašismus projevujete? Já tím, že jsem zablokoval spolu s obyvateli ghetta a mými soudruhy a soudružkami pochod vyznavačů plynových komor. 
      Jenom doufám, že vaše politická dráha bude trochu solidnější než plkání o pojmech, kterým nerozumíte, či útočení na mítinky jiných stran (ČSSD), praktika to jednotek SA proti SPD a KPD. 
      Práci čest! Socialismus nebo barbarství!

Josef Dastan, SMKČ Vysočina

www.komsomol.tym.cz